یکی از قدیمی ترین نرده حفاظهای دیواری حیاط خانه ها، حفاظ نیزه ای یا حفاظ آبشاری است . این نوع حفاظ روی دیوار یکی از پرکاربرد ترین حفاظهای موجود در کشور است. از گذشته تا به امروز هنوز طرفداران خود را دارد. در گذشته حفاظ آبشاری یا حفاظ نیزه ای روی دیوار به یک صورت خاص ساخته می شد و دارای مدل خاصی نبود ولی امروزه مدل این نوع حفاظ نیز تغییر کرده و در مدلهای مختلفی ساخته می شود . حفاظ آبشاری یا حفاظ سر نیزه ای به صورت تک یا همان یک سر، دو سر و سر خم ساخته می شود که دو خم کناری به صورت آبشاری با طرفین خم شده و در سه جهت مختلف قرار می گیرد . حفاظ سر نیزه ای در ارتفاع ۲۰۰ . ۱۵۰ . ۱۲۰ و ۱۰۰ سانتی متر ساخته می شود . که نوک نرده ها به صورت نوک نیزه یا پیکان است. جنس استفاده شده در حفاظ آبشاری از پروفیل و چهارپهلو (میلگرد چهارگوش) ساخته می شود که استحکام فوق العاده ای دارد . در برخی موارد به درخواست مشتری می توان بین نرده ها قلوه ای اضافه کرد که هم از لحاظ زیبایی و هم از لحاظ استحکام کار را زیبا تر خواهد کرد .

خرید حفاظ آبشاری

انواع حفاظ آبشاری

حفاظ سر نیزه ای مدرن

قبل هر خرید حفاظ دیواری ابتدا باید از مسائلی چون نحوه ساخت حفاظ نیزه ای روی دیوار، مدل های مختلف حفاظ سر نیزه ای، و تمامی مزیت هایی که یک حفاظ نیزه ای باید داشته باشد مطلع باشید. در ابتدا می بایست پر فروش ترین حفاظ های سر نیزه ای را به شما معرفی کنیم. هر گروه صنعتی روش خاص خود برای ساختن حفاظ سر نیزه ای را دارد ولی به صورت کلی در ظاهر تمامی حفاظهای سرنیزه ای و حفاظ آبشاری یک شکل هستند مگر در مواردی که قطعه و آهن خاصی به کار اضافه شود .

 

حفاظ سر نیزه ای تک نیزه :

این حفاظ سر نیزه ای از یک ردیف تیرک و سر نیزه در کنار هم به صورت ایستاده و عمودی تشکیل می شود که با فواصل ۱۰ الی ۱۲ سانتی متر در کنار هم جوشکاری می شوند .

قیمت حفاظ آبشاری

حفاظ سر نیزه ای با دو سر :

در این نوع به علاوه تیرک های اصلی که در کنار هم قرار می گیرند یه سر نیزه به صورت حلالی و آبشاری از کنار نرده اصلی منشعب می شود و به سمت بیرون قرار می گیرد . در این مدل حفاظ نیزه ای بسیار مستحکم تر و قوی تر از حفاظ تک نیزه می باشد. به همین دلیل است که هنوز با گذشت سالها از طراحی این نوع حفاظ از آن در بیشتر اداره جات دولتی، انبارهای مهم و خانه ها استفاده می گردد. بعد از نصب حفاظ نیزه ای روی دیوار حتما شاهد زیبا تر شدن نمای ساختمان و دیوارهای خود خواهید بود .

 

حفاظ نیزه ای سه نیزه :

در این مدل از حفاظ سر نیزه ای و حفاظ آبشاری تیرکهای اصلی داریم که در کنار هم با فاصله های مشخص قرار دارند. در بالای حفاظ یک سر نیزه دیگر که به سمت جلو یا عقب خم شده داریم که به صورت آبشاری است. ما می توانیم یک سر نیزه دیگر به حفاظ اضافه کنیم که در مجموع سر نیزه های ما به سه عدد در هر تیرک می رسی که یکی از آنها کاملا عمودی و دو عدد از سر نیزه ها به جلو و عقب به صورت آبشاری خم شده اند که بالا رفتن و گذشتن از حفاظ نیزه ای روی دیوار به صورت صد در صد جلوگیری می کند. این نوع نرده آهنی روی دیوار به جرات قوی ترین و زیبا ترین نوع حفاظ روی دیوار می باشد. گروه صنعتی کیان حفاظ آماده طراحی ساخت و ارسال آن به تمامی نقاط کشور در کمتر از چند روز می باشد .

 

نرده آهنی حفاظ نیزه ای دو حیاط

حفاظ دور حیاط یا حفاظ سر نیزه ای قدیمی ترین و با اصالت ترین نوع حفاظ روی دیوار می باشد. این نوع حفاظ از زمان سلطنت قاجار توسط فرانسه به ایران وارد شد و بعد از سالها ساخت و نصب ایرانیزه شد. به جرات می توان گفت حفاظ آبشاری یا حفاظ سر نیزه ای بهترین نوع حفاظ در نوع خود می باشد و تقریبا آمار سرقت در حفاظ دور حیاط یا همان حفاظ سر نیزه ای صفر است. یکی از سازه هایی که در گروه صنعتی کیان حفاظ تولید می شود حفاظ آبشاری یا حفاظ نیزه ای روی دیوار است که مورد تایید ما و تمامی اهل فن و صنعتگران می باشد .

 

مزیت های حفاظ آبشاری :

همانگونه که پیشتر گفته شد حفاظ سر نیزه ای یا حفاظ آبشاری یکی از بهترین مدلهای حفاظ روی دیوار می باشد که واقعا توان جلوگیری از ورود سارقان به داخل حریم شخصی خانه ها را دارد. هر چقدر نیزه های روی حفاظ بیشتر باشد امنیت آن نیز بالا تر خواهد بود . حفاظ سر نیزه ای نسبت به وزن آهنی که در آن استفاده می شود بسیار مقرون به صرف است. حفاظ نیزه ای بسیار مقاوم، زیبا و در عین حال مقرون به صرفه می باشد و تمامی انتظارات شما از یک حفاظ دیواری را برآورده خواهد کرد . این نوع حفاظ اهنی دیواری به جرات امن ترین و ضد سرقت ترین نوع حفاظ دور حیاط می باشد . به دلیل استفاده از پروفیل و چهار پهلوی مرتفع عبور از ان غیر ممکن است و شما عزیزان می توانید به راحتی ماهها به مسافرت بروید و خیالتان از بابت امنیت خانه خود راحت باشد. گذشته از امنیت و مقرون به صرفه بودن زیبایی ظاهری حفاظ سر نیزه ای می باشد. نمای ساختمان یکی از مهمترین اجزای یک ساختمان می باشد. ما می توانیم با کار خود نما را زیبا تر و چشم نواز تر کنیم و یا می توانیم با ساده انگاری و نصب یک حفاظ بی ربط نما را زشت جلوه دهیم. معمولا بعد از نصب حفاظ نیزه ای یا حفاظ آبشاری خود مشتریان به این مسئله صحت می گذارند که نما خانه شان زیبا تر شده و این از نقاط قوت حفاظ نیزه ای روی دیوار می باشد .

حفاظ آبشاری

جنس حفاظ دیواری آبشاری

همانطور که در بالا گفته شد این نوع حفاظ از دو نوع آهن چهار پهلو در ضخامت ۱۲ میل تا ۱۶ میل و پروفیل ۴۰ در ۴۰ استفاده می شود . ارتفاع شاخه ها بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ سانتی متر است . هر آبشاری سر نیزه ای که در بالای حفاظ قرار دارد ۵۰ سانتی متر است و در یک طرف و یا به دو طرف قرار دارد فاصله بین دو سر نیزه ۵۰ الی ۴۰ سانتی متر است. با این اوصاف این نوع حفاظ یکی از بهترین و ضد سرقت ترین حفاظهای موجود در بازار است . با اضافه کردن قلوه ای و قطعه های میانی می توان این حفاظ روی دیوار را محکم تر و زیبا تر کرد ولی به صورت کلی حفاظ نیزه ای و یا همان حفاظ آبشاری کاملا مقاوم و مستحکم است. شما عزیزان می توانید با تماس با کارشناسان ما در گروه صنعتی کیان حفاظ مشاوره رایگان دریافت نموده و از زمان بازدید و قیمت ها مطلع شوید . حتما دقت داشته باشید این نوع حفاظ به دلیل وزن بالا حتما باید به خوبی ساخته و نصب گردد. تمامی نرده های روی دیوار در گروه صنعتی کیان حفاظ به صورت جوش کاری از دو طرف ساخته می شود و این کار باعث استحکام دو برابری می گردد. قابل ذکر است نصب این نوع حفاظ حتما باید توسط افراد خبره انجام شود که در عین واحد هم وزن این حفاظ مهار شود و هم محکم در محل مورد نظر استقرار یابد . در این صورت ما می توانیم بگوییم که یک حفاظ آبشاری قوی و مورد اعتماد داریم .

حفاظ آبشاری

قیمت حفاظ نیزه ای روی دیوار

حفاظ سر نیزه ای جزو کلاسیک ترین حفاظ های روی دیوار به شمار می رود . حفاظ آبشاری یا سر نیزه ای یک حفاظ بسیار مستحکم و مقاوم است که به راحتی از ورود سارقان به داخل حیاط جلوگیری می کند . نقطه قوت این نوع حفاظ روی دیوار این است که دیوارهای کوتاه را هم به خوبی پوشش می دهد . با اینکه این حفاظ طرحی قدیمی است اما امروزه با طراحی های جدید این حفاظ را مدرن تر و به روز تر کرده است . این نوع حفاظ جوری طراحی شده که به راحتی از خانه ها، سوله ها، مراکز خرید و انبارها به خوبی محافظت می کند .حفاظ دیواری آبشاری به سه صورت تک نیزه، دو سر نیزه و سه سر نیزه ساخته می شود .
طریقه قیمت گذاری حفاظ نیزه ای روی دیوار به نوع جنس استفاده شده و ضخامت و تعداد نیزه های آن بستگی دارد. معمولا در این نوع حفاظ از دو نوع آهن استفاده می شود که شامل چهار پهلو و پروفیل ۴۰ در ۴۰ میلیمتر است . معمولا چهار پهلوی استفاده شده در حفاظ آبشاری سایز ۱۲ میلیمتر ۱۴ میلیمتر، ۱۶ میلیمتر تشکیل می شود . که با ضخیم شدن چهارپهلو قیمت حفاظ نیزه ای نیز بیشتر خواهد شد . معمولا پروفیل استفاده شده در حفاظ نیزه ای ۴ سانت در ۴ سانت است و تغییر نمی کند . در برخی موارد با درخواست مشتری تعداد نرده های حفاظ بیشتر می شود که آن هم بر روی قیمت تاثیر می گذارد. تعداد سر نیزه های آبشاری که به دو طرف خم می شوند نیز در قیمت حفاظ نیزه ای تاثیر می گذارد . یک نیزه و دو سر نیزه و سه سر نیزه از لحاظ قیمت با هم فرق دارند . در بسیاری از موارد باز هم به درخواست مشتری رنگ کوره ای سفارش داده می شود. رنگ کوره ای یا الکترواستاتیک نسبت به رنگ روغنی اختلاف قیمت دارد و مبلغ آن به قیمت حفاظ اضافه می شود . در حفاظ های آبشاری یا سر نیزه ای هزینه ساخت، رنگ، حمل و نصب به صورت جدا گانه محاصبه می شود . در این نوع حفاظ برای زیبا تر شدن کار از قلوه ای و موارد مشابه برای زیبا تر شدن حفاظ نیزه ای استفاده می شود که آن هم جدا گانه محاسبه می گردد . شما عزیزان می توانید با تماس با کارشناسان ما مشاوره رایگان دریافت نموده و از قیمت حفاظ لیلیوم، قیمت حفاظ شاخ گوزنی و … قیمت روز آگاهی پیدا کنید . گروه صنعتی کیان حفاظ آماده طراحی ساخت و نصب هر گونه حفاظ و ارسال ان به تمامی نقاط کشور می باشد .

فهرست
error: هر گونه کپی کردن متن و عکس پیگرد قانونی دارد
Call Now Button