یکی از انواع حفاظ های دیواری امروزه طرفدان بسیاری پیدا کرده است حفاظ بوته ای می باشد. این نوع حفاظ می تواند امنیت بسیار بالایی برای محل زندگی و کار شما به وجود بیاورد. این نوع حفاظ آهنی همان حفاظ بوته ای می باشد . این نوع حفاظ دارای ظاهری زیبا و بوته ای شکل است که حس بوته های خودروی را تداعی می کند . حفاظ نرده بوته ای امروزه جایگزین حفاظ های نرده ای قدیمی شده و این بخاطر آن است که هم از نظر قیمت و هم از نظر امنیت و هم از لحاظ زیبایی سطح خیلی بالایی دارد.

حفاظ بوته ای چیست ؟

حفاظ بوته ای یکی از بهترین انواع حفاظ روی دیوار می باشد که جهت ایجاد امنیت برای منازل و محیط کار به کار می رود . حفاظ آهنی یا حفاظ نرده بوته ای مشابه های زیادی دارد که با نام لیلیوم و شاخ گوزنی و نیزار نام برده می شود که نمای بسیار زیبایی پس از نصب به نمای ساختمان شما می دهد و در عین زیبایی بسیار مقاوم و ضد سرقت می باشد که خیلی مورد توجه سازندگان ساختمان قرار گرفته و دلیل آن قیمت مناسب . کیفیت بالا و زیبایی آن است.

حفاظ بوته ای

کاربرد حفاظ بوته ای چیست؟

همانطور که می دانید انواع مختلفی از حفاظ دور حیاط یا حفاظ روی دیوار در بازار وجود دارد ولی حفاظ نرده بوته ای مشخصه های منحصر به فردی دارد که اینجا آن ها را ذکر خواهیم کرد.
مورد اول : حفاظ دیوار بوته ای بر روی تمام دیوارها به راحتی قابل نصب و طراحی است.
مورد دوم : به خاطر زیبایی ظاهری که حفاظ بوته دارد در زیبا تر شدن نمای ساختمان شما تاثیر بسزایی خواهد داشت.
مورد سوم : از انجایی که در ساخت این نوع حفاظ یا همان حفاظ نرده بوته ای فقط از میلگرد استفاده می شود میتوان گفت مستحکم تری و ضد سرقت ترین نوع حفاظ در نوع خود می باشد و امکان عبور را به سارقان نمی دهد .

 

ویژگی های حفاظ بوته ای چیست ؟

حفاظ نرده بوته ای از آنجایی که از نامش پیداس شبیه به بوته می باشد که از لحاط حجم عرضی بسیار عالیست و ضد سرقت بودن این نوع حفاظ را چندی برابر میکند . در این نوع حفاظ آهنی یا حفاظ بوته ای نوع میلگرد استفاده شده و جوشکاری بسیار مهم است و اگر یکی از این دو مورد نقصی داشته باشد حفاظ شکننده و نامرغوب خواهد بود حتی نوع الکترود استفاده شده در این نوع حفاظ بسیار مهم است . این نوع حفاظ از مجموعه میلگردهایی با اندازه های مختلف تشکیل شده که با نقطه جوش به هم وصل میگردند و حتما باید سطح میلگرد تمیز و بدون آلودگی باشد تا جوش مناسب بدست بیاید و در هنگام رنگ کاری رنگ به درستی بر روی سطح کار نشسته و تمام نقاط را پر کند که اگر اینها رعایت نشوند بر اثر بارندگی و باد و باران ایجاد فرسودگی و زنگ زدگی می کند . همانطور که قبلا عرض شد حفاظ دیوار بوته ای تماما از میلگرد بدون عاج ساخته می شود و همین اثر باعث استحکام حفاظ نرده بوته ای می گردد . به دلیل اینکه در حفاظ بوته ای نقطه جوش کمی وجود دارد استحکام این نوع حفاظ نسبت به حفاظ های آهنی دیگر بسیار مستحکم و قوی تر می باشد . چون حفاظ دور حیاط یا حفاظ روی دیوار همان حفاظ نرده بوته ای در معرض باد و باران است داشتن نقاط جوش کمتر مزیتی عالیست که بر اثر فرسودگی آسیب کمتری می بیند . کیان حفاظ با رعایت این استاندارد ها سعی بر این دارد که محصولی بی عیب و نقص و در عین حال مستحکم را برای مشتریان عزیز در سراسر میهن عزیزمان محیا نماید و اعتبار خوشنامی خود را حفظ کند .

قیمت حفاظ بوته ی

رنگ بندی در حفاظ بوته ای

در حال حاضر تمامی رنگهایی که برای رنگامیزی سطوح فلزی،  حفاظ، درب ورودی آهنی، دربهای پارکینگی و غیره استفاده می شود به دو دسته رنگ روغنی و رنگ کوره ای یا همان الکترواستاتیک می باشد . معمولا رنگی که برای حفاظ بوته ای استفاده می شود رنگ روغنی است و کیفت قابل قبولی دارد .
در مواردی با درخواست مشتری از رنگ الکترو استاتیک استفاده می شود که اندکی در هزینه تفاوت خواهد داشت . قابل ذکر است رنگ الکترو استاتیک یا همان رنگ کوره ای رنگی با دوام و عمری می باشد و ماندگاری بسیار بالایی دارد.

 

ارتفاع حفاظ دیوار بوته ای چقدر است ؟

در گروه صنعتی کیان حفاظ تمام سازه ها با ارتفاع مختلف و با در نظر گرفتن مواردی ساخته می شود که در زیر ذکر خواهد شد.
دیوار حیاط : ارتفاع لازم در نصب این نوع حفاظ نرده بوته ای از ۴۰ سانتی متر تا ۱۰۰ سانتی متر است و این بخاطر ان است که حفاظ بوته ای عرض قابل توجهی دارد و این مسئله باعث می شود نیازی به ارتفاع بالاتر نباشد .
ارتفاع دیوار حیاط : اگر دیوار حیاط شما بلند باشد ما می توانیم از سایزاهای کوتاه حفاظ نرده بوته ای استفاده کنیم و این مسئله قیمت مناسب تری را برای شما به ارمغان می اورد .
دیوار ویلا و باغ : معمولا در موارد این چنینی ما احتیاج به ارتفاعی بین ۷۰ تا ۱۰۰ داریم که با صلاح دید مشتری می تواند این سایز تغییر کند .
توضیحات : قابل ذکر است که حفاظ بوته ای این امکان را دارد بر روی حفاظ نرده ای که قبلا نصب شده نصب گردد و این مساله باعث بلندتر شدن حفاظ دور حیاط شده و حفاظ شما دوبل می شود این مساله باعث ایجاد امنیت خیلی بالاتری نسبت به انواع حفاظ های دیگر می شود . این امر کاربردی است و بسیاری از محیط های زندگی . اداری و کاری مثل بانک ها و ادارات کاربرد بالایی دارد و مساله در زیبایی نمای ساختمان و امنیت ساختمان نقش اساسی دارد . در بسیاری از ساختمانها از قبل حفاظ نصب شده و اکنون به دلایلی امنیت کافی را برای ان ساختمان ایجاد نمی کند . ما از همین روش دوبل کردن حفاظ می توانیم با کمترین هزینه بالاترین امنیت را ایجاد کنیم و این امری هوشمندانه و به صرفه می باشد و در زیبایی نمای ساختمان شما تاثیر مستقیم دارد.

خرید حفاظ بوته ای

امنیت در حفاظ بوته ای

حفاظ بوته با توجه به ساختار و مدل خاصی که دارد جزو بهترین های حفاظ روی دیوار و حفاظ حیاط می باشد . حفاظ نرده بوته ای با ساختار خاص و منحصر به فردی که دارد در بیشتر ساختمانها و اماکن قابل استفاده و مورد توجه سازندگان و معماران ساختمان ها است . شباهت زیاد این نوع حفاظ به بوته های خار در کویر و الهام از این نوع گیاه حفاظ نرده بوته ای را خاص تر کرده است و نام بوته ای برای آن گذاشته شده است . حفاظ دیوار بوته ای به دلیل داشتن حجمی از میلگردهای نوک تیز و تعداد انبوهی از این آهن های تیز شده که هر کدام در یک جهت خاصی قرار دارند جزو بهترین حفاظهای ساخته شده توسط صنعتگران می باشد و تمامی استاندارد ها را داراست . و همین خاص بودن باعث می شود عبور کردن از آن توسط سارقان امری نشدنی گردد و امری مشکل ساز برای آنهاست . همانگونه که عرض شد نوع میگردی که حفاظ دیوار بوته ای استفاده می شود بسیار مهم است . میلگرد که در حفاظ نرده بوته ای استفاده می کنیم از سایز ۸ میلیمتر تا ۱۰ میلیمتر می باشد که تمامی استانداردهای لازم برای ساخت یک حفاظ مستحکم و زیبا را به ما می دهد . البته نا گفته نماند که میلگرد ۸ و ۱۰ بیشترین خواهان را دارد . این بخاطر ان است که هم از نظر ایمنی و هم از لحاظ زیبایی و هم از لحاظ قیمت بسیار مناسب است . این نوع حفاظ مقاومت زیادی در مقابل ضربه و کشش و برش دارد و بسیار به صرفه است . مهمترین مزیت حفاظ بوته ای این است که حالت خاردار و بوته ای است و قبل از نصب هم نمی شود پا روی آن طرف گذاشت و در این حالت اگر روی دیوار نصب شود بسیار بی نقص و ضد سرقت خواهد بود . مجموعه صنعتی و هنری کیان حفاظ با در اختیار داشتن دستگاههای به روز و کادری مجرب و با تجربه و سابقه بالا در تولید انواع حفاظ سعی بر این دارد تا محصولی بی نقص به صرفه و شیک را برای شما مشتریان گرامی در سراسر کشور فراهم نماید . بر این اساس ما با تهیه مواد اولیه با کیفیت در ساخت حفاظ بوته ای و استادکاران با تجربه و رنگ آمیزی این نوع حفاظ با دو روش کوره ای . الکترو استاتیک . و رنگ روغنی و ارائه محصولات با بالاترین کیفیت در جلب رضایت مشتریان عزیز و خوشنامی خود بکوشیم . شما عزیزان می توانید با تماس با یکی از اوپراتورهای ما از فرایند ساخت و تولید و نصب و هزینه های آن و زمان باز دید از محل را جویا شوید و خرید اینترنتی آسان را تجربه نمایید . گروه صنعتی هنری کیان حفاظ آماده ساخت، طراحی و ارسال تمامی محصولات خود به تمام نقاط کشور عزیزمان است.

 

نصب حفاظ دیوار بوته ای

انواع حفاظ های روی دیوار معمولا در طول ۲ متر ساخته می شود و این امر در مورد حفاظ دیوار بوته ای هم صدق می کند . که در هنگام نصب در محل این خصوصیت را دارد که می توان آن را در صورت نیاز به ابعاد کوچکتر در آورد و این مزیت بسیار بالایی برای حفاظ نرده بوته ای می باشد .
طریقه نصب حفاظ بوته ای به این صورت است که ابتدا سوراخ هایی بر روی سطح دیوار توسط هیلتی ایجاد می شود (سر تا سر کف دیوار ) و پس از سواراکاری میلگردهایی به طول ۱۵ سانتیمتر داخل این سوراخ ها کوبیده می شود به صورتی که ۱۰ سانت داخل کف دیوار فرو برود و ۵ سانت بیرون باشد سپس این نوع حفاظ را روی این میلگردها قرار داده و با خوشکاری محکم می نماییم . این نوع از نصب محکم ترین و امن ترین نوع نصب در محصولات حفاظ دیوار و بوته ای می باشد . در بعضی موارد به دلیل مناسب نبودن سطح دیوار از صفحه پلیت نیز استفاده می شود و یا به دلیل ناتراز بودن دیوار از آهن کشی نیز می توان استفاده کرد که در این موارد کارشناسان ما شما را راهنمایی میکنند.

نصب حفاظ بوته ای

مدت زمان نصب حفاظ بوته ای

معمولا نصب انواع حفاظ روی دیوار زمان زیادی لازم ندارد و بستگی به حجم کار زمان آن مشخص می شود . به صورت میانگین هر ۱۰ متر این نوع حفاظ یک ساعت زمان لازم است که در موارد خاص دیوار های خاص این زمان متغیر است و کم و زیاد می شود . به ندرت مشاهده شده که روی کف دیوار ها لوله گاز نصب شده که این مسئله بسیاری از همکاران ما را از نصب حفاظ دیوار بوته ای منصرف می نماید ولی راهکاری برای این مساله وجود دارد و  اهن کشی است . با ایجاد سطحی بالا تر از لوله گاز می توان حفاظ نرده بوته ای را به راحتی نصب و اجرا کرد .

 

مراحل و نحوه ساخت حفاظ بوته ای چیست؟

همانگونه که قبلا گفته شد حفاظ دیوار بوته ای از میلگرد ساخته می شود در مرحله اول پس از باز کردن بندیل و حمل آن به مجموعه صنعتی کیان حفاظ، شاخه های میلگرد یکی یکی زیر گیوتین قرار گرفته و به اندازه های مختلف تقسیم می شود که این اندازه از ۵ سانتی متر الی ۱۵۰ سانتیمتر می باشد . برش با گیوتین چند مزیت را به همراه دارد که ذکر می شود . اول اینکه میلگرد را به اندازه دلخواه برش می دهد، دوم اینکه طوری این میلگردها را نوک تیز و نیزه ای میکنی که بسیار تیز و خطرناک می شود و این دقیقا همان جیزیست که ما در این نوع حفاظ به آن نیازمندیم . تمام سر شاخه های حفاظ بوته ای باید نوکتیز و برنده باشند و این نوک تیز بودن سر شاخه ها باعث ایجاد امنیت و غیر قابل تردد شدن از روی این حفاظ را ایجاد می نماید و ضریب امنیت را تا چندین برابر افزایش می دهد . در مرحله بعدی می بایست این میلگردها به هم متصل شوند و شکل کلی از یک این نوع حفاظ را بما بدهد . زیر سازی حفاظ شروع می شود و میلگردها یکی یکی طبق شابلون در کنار هم قرار گرفته و جوشکاری می شوند و در اخر بعد از صلاح دید مهندس کنترل کیفیت کار برای رنگ کاری اعزام می گردد . تمامی حفاظ ها پس از شستشوی صنعتی داخل اتاق رنگ قرار می گیرد و رنگ مورد نظر بر روی حفاظها پاشیده می شود . این رنگ هم می تواند روغنی باشد و هم کوره ای و سپس بعد از یک روز حفاظ دیوار بوته ای برای نصب آماده است و مرحله آخر اعزام کادر نصاب و حفاظ بوته ای به محل سفارش شماست.

 

چرا حفاظ بوته ای؟

امروزه حفاظ ها نقش بسیار مهمی در تامین امنیت منازل ‌ اماکن و مراکز تجاری و مالی می باشد و مهمترین بخش در امنیت یک ساختمان حفاظ آن ساختمان است . حفاظ نرده بوته ای به داشتن قابلیت های منحصر به فردی که دارد می تواند درصد بالایی از دغدغه مشتریان عزیز را در امر امنیت بر طرف نماید . همانطور که قبلا گفته شد تمامی متریال استفاده شده در این نوع حفاظ از میلگرد می باشد و این مهم ترین بخش در استحکام و ایجاد امنیت در حفاظ دیوار بوته ای است .
مورد دوم که خیلی مهم است نوک تیز و برنده ی سر شاخه های حفاظ بوته ای می باشد که آن را بسیار خاص کرده که این نوع حفاظ را کاملا ضد سرقت کرده و رد شدن از آن را برای سارقان و دزدان بسیار سخت کرده و در آخر زیبایی و در عین حال صلابت این حفاظ می باشد که در عین حال که زیباست بسیار مقاوم و مستحکم است و زیبایی خاصی به نمای ساختمان شما می‌بخشد.

حفاظ دیواری بوته ای

قیمت حفاظ بوته ای

همانطور که قبلا ذکر شد تمام جنس این نوع حفاظ میلگرد بدون عاج می باشد و قیمت این نوع از حفاظها به مواردی بستگی دارد در اینجا ذکر خواهیم کرد.
مورد اول تراکم : در حفاظ دیوار بوته ای هر چقدر تراکم شاخه ها بیشتر باشد بالطبع وزن آن نیز بیشتر خواهد شد و به همین ترتیب قیمت آن هم بالاتر خواهد بود و هر چقدر تراکم شاخه ها کمتر باشد قیمت هم پایین تر خواهد بود.
مورد دوم ضخامت میلگرد : در حفاظ های روی دیوار و این نوع حفاظ معمولا از میلگرد با ضخامت ۸ تا ۱۰ میلی متر استفاده می شود که استاندارد بوده و مورد تایید است . هر چقدر ضخامت میلگردها کمتر باشد قیمت آن هم پایین تر خواهد بود .
مورد سوم بعد مکانی : مسئله دیگری که در قیمت حفاظ بوته ای تاثیر می گذارد مساله مسافت از کارگاه تا محل نصب و سکونت شما می باشد . معمولا در محدوده غرب و جنوب تهران و برخی موارد شرق تهران تاثیری بر قیمت حفاظ بوته ای نخواهد داشت ولی در مواردی که محل نصب شما خارج از محدوده باشد فقط به هزینه حمل و نصب افزوده می شود.
که در نهایت مبلغ آنچنانی نخواهد بود و در آخر دانستن این موارد حق مشتری است .
مورد چهارم رنگ : در حفاظهای روی دیوار و حفاظ دیوار بوته ای معمولا رنگ روغنی استفاده می شود که کیفیت بالایی دارد ولی در بعضی موارد با درخواست مشتری از رنگ الکترواستاتیک یا کوره ای استفاده می شود که قیمت آن نسبت به متراژ و مدل کار شما محاسبه می گردد .
به دلیل نوسان در بازار کشور و تغییر لحظه به لحظه قیمت ها شما می توانید در طول شبانه روز با تماس با کارشناسان ما از قیمت حفاظ بوته ای، حفاظ لیلیوم و …. مطلع شوید و تخفیف دریافت نمایید.

فهرست
error: هر گونه کپی کردن متن و عکس پیگرد قانونی دارد
Call Now Button